Zeki Müren Sanat Müzesi Nerede?

Zeki Müren Bodrum’daki evi nerede?

Zeki Müren ‘in müze olarak kullanılan evi Kumbahçe’dedir. İnanılmaz bir rakam ama müzeyi yılda ortalama 80 bin kişi ziyaret ediyor. Kumbahçe Bodrum ‘un en büyük, en güzel mahallesi.

Zeki Müren Müzesi kaç TL?

Bodrum Zeki Müren Müzesi giriş ücreti 10 lira. Ancak Bodrum Zeki Müren Evi, Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olduğu için müze kartınız var ise giriş ücretsiz. Müze kartın yetişkinler için fiyatı 70 lira, akademik öğretim üyeleri ve 18 yaşından büyük öğrenciler için 30 lira.

Zeki Mürenin Bursadaki evi nerede?

Sizleri 63 yıl öncesinin Bursa ‘sına götüreceğim, evlerin birbirine yapıştığı, Tophane Mahallesi’ndeki Ortapazar Caddesi’ne, 30 numaralı evimize gidelim en iyisi 6 Aralık 1931.

Zeki Müren Bodrum’a ne zaman yerleşti?

Türkiye’nin en önemli sanatçılarından olan Zeki Müren ‘in 1980 yılından, vefat ettiği 1996 yılına kadar yaşadığı Bodrum’daki iki katlı evidir. Sanatçının hayatı ve eserleri ile ilgili bilgi ve belgeleri, fotoğrafları ayrıca sahne kıyafetleri ve özel eşyaları, 2000 yılında müzeye dönüştürülen bu evde sergilenmektedir.

Zeki Müren’in heykeli nerede?

Zeki Mürenin harika heykeli: Zeki Müren Sanat Müzesi, Bodrum City, Türkiye – Tripadvisor.

Bodrum Kalesi saat kaça kadar açık?

Ziyaret Saatleri Bodrum Kalesi Pazartesi günleri hariç haftanın altı günü ziyarete açıktır. Gün içerisinde 08:30 – 18:30 saatleri arasında uğrayabilirsiniz. Ancak kış aylarında kapanış saati 16:30’a kadar düşmektedir.

Zeki Mürenin babası kimdir?

Zeki Müren 600’ü aşkın plak ve kaset doldurdu. Plağa okuduğu ilk şarkı Şükrü Tunar’ın “Bir Muhabbet Kuşu” güfteli şarkısıdır. Müren 1955’te “Manolyam” adlı şarkısıyla Türkiye’de ilk kez verilen Altın Plak Ödülü’nü kazandı. 1991 yılında Devlet Sanatçısı seçildi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *