Türkiye’De En Çok Albüm Satan Sanatçı Kim?

Tarkan’ın 20 günde sattığı 330 bin albüm son yılların en büyük rakamlarından biri olarak tarihe geçti. Türkiye‘de bugüne kadar en çok albüm satan sanatçı 33 milyon ile İmparator İbrahim Tatlıses oldu.

  • Orhan Gencebay Türkiye’de 70 ve 80’li yıllara damgasını vurmuş en çok albüm satan sanatçı olarak unutulmazlar arasaına girmiştir. Müziğiyle aşkları, sevgiyi, acıyı, hüznü ve hayatı bize kendi diliyle anlatan özgün bir müzik adamıdır.

Türkiye’de en çok albüm yapan sanatçı kimdir?

Ülkemizin en çok albüm satan sanatçıları listemizin zirvesinde İmparator İbrahim Tatlıses bulunuyor. 30’un üzerinde albüme imzasını atan ünlü sanatçı 33 milyondan fazla albüm satmayı başardı.

En Çok Satan albüm kime ait?

Michael Jackson’ın Thriller albümü tüm zamanların en çok satan albümüdür. Albümün satış miktarıyla ilgili veriler çeşitli olsa da, dünya çapında 50 ila 70 milyon arası kopya sattığı tahmin edilmektedir.

Müslüm Gürses’in en çok satan kaseti hangisi?

Gürses ‘in artık Müslüm Baba olduğu albümdür. Gecekondu kalabalıkları Orhan Gencebay’a Kral, Ferdi Tayfur’a Abi derken Gürses Baba lakabını almıştır. 1986 yılında Bayar Müzik firmasından çıkardığı Küskünüm albümü Türkiye’de tüm zamanların en çok satan albümüdür.

You might be interested:  Grafik Tasarım Hangi Bölümde?

Sezen Aksu albümleri ne kadar sattı?

Aksu, bugüne kadar dünya genelinde 40 milyondan fazla albüm sattı.

Selam olsun albümü kaç sattı?

İbrahim Tatlıses 98: At Gitsin, 1 milyon 600 bin. 99: Selam Olsun, 850 bin.

Tarkan müziği bıraktı mı?

Tarkan çökmüştür, tarkan bitmiştir. 2016 ” Tarkan yeni şarkı yapamadığı için ahde vefa adlı albümü çıkarmıştır.” Türk sanat müziği albümü bittiğinin işaretidir.

Mavi mavi ne kadar sattı?

Bu albüm 6.8 milyon satarak Tatlıses’in en çok satan albümüdür.

Metallica kaç albüm sattı?

1981 yılında Los Angeles kentinde kurulan Metallica, bugüne kadar 9 stüdyo ve 3 konser albümü yayınladı. On Grammy ödülü kazanan grup, dünya çapında 100 milyondan fazla albüm sattı.

Michael Jackson Thriller ne kadar sattı?

Albüm, 1984 yılına kadar kesintilere uğrayarak Billboard 200 listesinde 37 hafta zirvede yer aldı. 1984’te 40 milyonluk satışı geçen Thriller, tüm zamanların en çok satan albümü olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

Kaset satış rekoru kimde?

Türkiye’de bugüne kadar en çok albüm satan sanatçı 33 milyon ile İmparator İbrahim Tatlıses oldu.

Müslüm Gürses Kaç tane şarkısı var nelerdir?

Büyük acılarla dolu 60 yıllık yaşamına, 78 albüm ve 38 film sığdıran unutulmaz sanatçı, vefatının 8. yılında yad ediliyor.

Sevda Yüklü Kervanlar kim yazdı?

Plağın orijinal basımlarında Sevda Yüklü Kervanlar ve Vurma Güzel Vurma şarkılarının söz ve müziği Müslüm Gürses, plağın diğer orijinal basımlarında da Sevda Yüklü Kervanlar şarkısının söz ve müziği Mehmet Genç olarak belirtilmiş ve Gürses o dönemlerde Bebili Mehmet olarak da tanınan Mehmet Genç sayesinde ünlenmiş ve

Coşkun Sabah Anılar ne kadar sattı?

Albüm 3 milyon satarak Türkiye’de tüm zamanların en çok satan albümlerindendir. Coşkun Sabah bu albümünde Aşığım Sana ve Beni Unutma gibi şarkılar ile Tatlı Bela ve Bir Arak Ver gibi hit şarkıları aynı albümde harmanlayarak ortaya bu eseri sunmuştur.

You might be interested:  Sanatçı Belgesi Nasıl Alabilirim?

Emmoğlu kaç adet sattı?

Emmioğlu, korsanlarıyla birlikte 5 milyon sattı.

Sezen Aksu konser vermeyecek mı?

Sezen Aksu, dün akşam Volkswagen Arena’da verdiği “ Sezen ‘li Yıllar” konseriyle sevenlerini büyüledi. Söz verdiği konserleri yaptıktan sonra sahne hayatına veda edeceğini söyleyen Minik Serçe, sevenlerine gözyaşlarıyla veda etti.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *