Sanatçı Vizesi Nasıl Alınır?

Sanatçı vize randevusu vizem.net danışmanları tarafından başvuru sahipleri adına alınmaktadır. Son 5 yıl içerisinde Schengen vizesi almış kişiler, Schengen ülkelerinin sanatçı vizeleri için başvuru yaptıklarında vizem.net’e sadece başvuru evraklarını göndererek başvuru yapabilmektedir.

Schengen vizesi ne demek?

Schengen, aynı zamanda uygun kurumlarca verilen ve birliğe bağlı ülkeler içinde seyahat etmeye izin veren bir vize türüdür. Schengen bölgesini oluşturan ülkelere bu belge ile giriş yapılabiliyor. Şartlara bağlı olarak bu vize ile birden fazla ülke de ziyaret edilebiliyor.

Amerika 01 vizesi nedir?

O-1 Olağanüstü yetenek vizesi, USCIS tarafından belirtilen uzmanlık alanlarından birisinde olağanüstü yetenek veya profesyonel başarı gösterebilen kişiler için tanınan bir vize sınıfıdır.Bu vize; bilim, sanat, eğitim, iş, atletizm, sinema ve televizyon alanlarında uzmanlaşmış olan kişileri kapsayan bir vize türüdür.

Freelance vizesi nedir?

Freelance olarak çalışan ve Almanya vizesi almak isteyenler vize başvurusunu serbest çalışan olarak yapabilirsiniz. Seyahat edecek kişi mesleki olarak herhangi bir şirkete bağlı değilse ve kendi mesleki işini gelirlerini serbest meslek makbuzu ile gelirlerini gösterebiliyorsa vize başvurusunu yapabilir.

Schengen vizesi nedir kimler alabilir?

Schengen vizesi başvurusunu düzenli bir işi olanlar (kendi işi, özel sektör ya da kamu kurumları), öğrenciler, emekliler, işsizler yapabiliyor. Her bir kategorinin sorumlu olduğu ve teslim etmesi gereken evraklar değişkenlik gösteriyor.

Schengen vize ücreti ne kadar?

Tüm ek hizmetlerimiz ile ilgili iDATA görevlilerinden bilgi ve destek alabilirsiniz. “2 Şubat 2020 itibariyle schengen vize ücreti 60 Euro ‘dan 80 Euro ‘ya, 6 – 12 yaş arası başvuru sahipleri için de 35 Euro ‘dan 40 Euro ‘ya yükselmiştir.”

You might be interested:  Mimari Hangi Sanat Dalında Yer Alır?

Eb2 vizesi nedir?

EB-2 vizesi Amerika’nın yararına olabileceği düşünülen ileri derecede ve istisnai yeteneklere sahip yabancı işçiler için ayrılmıştır. EB-2 vizesi için ileri derece yetenekli veya lisans derecesi olan ve en az beş yıllık deneyime sahip profesyoneller uygundur.

Amerika h1b vizesi nasıl alınır?

H-1B vizesine hak kazanabilmek için, başvuru sahibinin H-1B pozisyonuyla ilgili en az bir lisans derecesine sahip olması gerekir. Lisans dereceniz yoksa, ancak H-1B pozisyonuyla ilgili bir alanda kapsamlı bir iş deneyimine sahipseniz, iş deneyiminiz bir lisans derecesine eşdeğer ise H-1B vizesine hak kazanabilirsiniz.

Amerika yatırımcı vizesi nasıl alınır?

E2 Vizesi Nasıl Alınır, ana şartlar neler?

 1. Başvuru sahibi ABD ile yatırımcı anlaşmasına sahip ülke vatandaşı olmalıdır.
 2. Vize ABD’den alınacaksa sadece başvuru belgeleri doldurulup gönderilir.
 3. Belirli bir miktar parayı, kaynağının izah edilebilir olması şartıyla, ABD’ye getirmek gerekmektedir.

Kimler vize alamıyor?

Kimler Vize Alamaz?

 • Konsolosluğun istediği vize başvuru evraklarını hazırlayamayan kişiler,
 • Düzenli bir iş ve gelire sahip olmayan kişiler,
 • Asgari ücretle çalışanlar,
 • Seyahat amacı net, anlaşılır ve samimi olmayanlar,
 • Üniversite sonrası işsiz olanlar,
 • Sık iş değiştirenler,

Schengen vizesi kimlere çıkmaz?

Kimler Schengen vizesi alamaz, vizenin iptali hangi durumlarda gerçekleşir sorularını cevapları bu yazıda.

 1. Pasaport Geçerlilik Süresi Yeterli Olmayanlar.
 2. Evrakları Eksik Olanlar.
 3. 3. Fotoğraf Standartları Uygun Olmayanlar.
 4. Dilekçesi Özensiz Olanlar.
 5. Seyahat Sigortası Olmayanlar.
 6. Yurt Dışı Yasağı Olanlar.

Schengen vizesi için hesapta ne kadar para olmalı 2020?

Schengen vizesinde bankada olması gereken tutar ortalama olarak 5 bin TL şeklinde ifade edilebilir. Vize başvurularında bankada gereken tutardan fazla bulunması ise gereksiz bir durumdur.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *