Sanatçı Pasaportu Nasıl Alınır?

Sanatçı vizesi için gerekli belgeler aşağıda listelenmiştir.

 1. Pasaport.
 2. Kimlik fotokopisi.
 3. Standartlara uygun yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf.
 4. Sanatçı özgeçmişi.
 5. Motivasyon mektubu.
 6. Sanatçı kariyerini belgeleyecek her türlü belge (sergi duyuruları, basın haberleri vs.)
 7. Görüşme için randevu mektubu.

Schengen vizesi ne demek?

Schengen, aynı zamanda uygun kurumlarca verilen ve birliğe bağlı ülkeler içinde seyahat etmeye izin veren bir vize türüdür. Schengen bölgesini oluşturan ülkelere bu belge ile giriş yapılabiliyor. Şartlara bağlı olarak bu vize ile birden fazla ülke de ziyaret edilebiliyor.

P tipi vize nedir?

P Vizesi: Sporcu ve Sanatçılara verilir. P -1: Tek sporcu ya da spor takımı üyelerine verilir. P -2: Eğlence grubu üyelerine verilir. P -3: Karşılıklı değişim programlarına katılan sanatçı veya eğlendiricilere verilir.

Amerika 01 vizesi nedir?

O-1 Olağanüstü yetenek vizesi, USCIS tarafından belirtilen uzmanlık alanlarından birisinde olağanüstü yetenek veya profesyonel başarı gösterebilen kişiler için tanınan bir vize sınıfıdır.Bu vize; bilim, sanat, eğitim, iş, atletizm, sinema ve televizyon alanlarında uzmanlaşmış olan kişileri kapsayan bir vize türüdür.

Sanatçı vizesi nedir Amerika?

Amerika P-2 ( Sanatçı veya Şovmen, eğlence sektörü çalışanı) vizesi, Amerika ‘daki bir kuruluş ile başka bir ülkedeki bir kuruluş arasındaki karşılıklı değişim programı kapsamında Amerika ‘da sergilenecek bir performans için başvuru yapacakları vize türüdür.

You might be interested:  Grafik Tasarım Kursları Ne Kadar?

Schengen vizesi nedir kimler alabilir?

Schengen vizesi başvurusunu düzenli bir işi olanlar (kendi işi, özel sektör ya da kamu kurumları), öğrenciler, emekliler, işsizler yapabiliyor. Her bir kategorinin sorumlu olduğu ve teslim etmesi gereken evraklar değişkenlik gösteriyor.

Schengen vize ücreti ne kadar?

Tüm ek hizmetlerimiz ile ilgili iDATA görevlilerinden bilgi ve destek alabilirsiniz. “2 Şubat 2020 itibariyle schengen vize ücreti 60 Euro ‘dan 80 Euro ‘ya, 6 – 12 yaş arası başvuru sahipleri için de 35 Euro ‘dan 40 Euro ‘ya yükselmiştir.”

Multiple vize ne demek?

Vizenizi aldığınızda, vizenin içinde multiple (‘MULT’ şeklinde yazar) yazıyorsa, o vize çok girişlidir. Vize alınan ülkeden/bölgeden çıkış yapıldıktan sonra, vizenin geçerlilik süresi içinde istenildiği kadar tekrar vize almaksızın schengen vizesi isteyen ülkelere giriş yapılabilir demek.

Multi vize kimlere verilir?

Çok girişli, multiple vize: üst bölümde de belirttiğimiz üzere bir ülkeye veya bir bölgeye vize geçerlilik süresi boyunca sınırsız giriş-çıkış yapma hakkı veren vizeye verilen isimdir. Çok Girişli, Multiple Vize Veren Konsolosluklar:

 • İngiltere,
 • Amerika,
 • Kanada,
 • Avustralya,
 • Fildişi Sahili,
 • Uganda,
 • Cezayir,
 • Senagal,

Öğrenci vizesi ne demek?

Öğrenci Vizesiz Nedir? Vize talep eden ülkelerde yurt dışı eğitimi yapmayı düşünen öğrenciler de vize almak ile mükelleftir. Dil kursuna, Erasmus’a ya da bunlar gibi akademik anlamda yurt dışına çıkmak isteyen öğrencilerin başvurduğu vize türüne öğrenci vizesi denmektedir.

Eb2 vizesi nedir?

EB-2 vizesi Amerika’nın yararına olabileceği düşünülen ileri derecede ve istisnai yeteneklere sahip yabancı işçiler için ayrılmıştır. EB-2 vizesi için ileri derece yetenekli veya lisans derecesi olan ve en az beş yıllık deneyime sahip profesyoneller uygundur.

Amerika h1b vizesi nasıl alınır?

H-1B vizesine hak kazanabilmek için, başvuru sahibinin H-1B pozisyonuyla ilgili en az bir lisans derecesine sahip olması gerekir. Lisans dereceniz yoksa, ancak H-1B pozisyonuyla ilgili bir alanda kapsamlı bir iş deneyimine sahipseniz, iş deneyiminiz bir lisans derecesine eşdeğer ise H-1B vizesine hak kazanabilirsiniz.

You might be interested:  Grafik Tasarımı Ne Yapar?

Amerika yatırımcı vizesi nasıl alınır?

E2 Vizesi Nasıl Alınır, ana şartlar neler?

 1. Başvuru sahibi ABD ile yatırımcı anlaşmasına sahip ülke vatandaşı olmalıdır.
 2. Vize ABD’den alınacaksa sadece başvuru belgeleri doldurulup gönderilir.
 3. Belirli bir miktar parayı, kaynağının izah edilebilir olması şartıyla, ABD’ye getirmek gerekmektedir.

Sanatçı vizesi nedir?

Sanatçı vizesi, sanat, bilim, eğitim, atletizm veya işletme alanlarında yeteneğe sahip olan, sinema televizyon endüstrisinde kayda değer başarı gösteren kişiler için uygulanan vize türüdür.

USA nerede?

Kuzey Amerika’nın ortasında bulunan Amerika Birleşik Devletleri, Büyük Okyanus’u ile beraber Atlas okyanusunun arasında yer alır. Bu ülkenin vatandaşları ise Amerikalı ya da Amerikan şeklinde ifade edilir. Ülkenin kuzeyinde Kanada güneyinde ise Meksika yer alır.

Amerika çalışma vizesi nasıl alınır?

Amerika Geçici Çalışma Vizesi kategorilerinden birine başvuru yapmak isteyen kişi ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri Bürosu’na I-129 Çalışma izni başvurusu yapmalıdır. USCIS I-129 formunu onayladıktan sonra geçici işçi vizesine başvuru yapabilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *