Sanatçı Bergen In Gözüne Ne Oldu?

Ekim 1982’de İzmir’de çalışırken kocasının azmettirmesiyle yüzüne kezzap atıldı. Bu saldırıda tek gözünü kaybeden ve vücudun büyük bir kısmı yanan Bergen, tedavi sonrası Kibariye’yi meşhur eden ‘Kimbilir’ şarkısının bestecisi Cengiz Özşeker tarafından ikna edilip sahneye çıkarıldı.

  • Bergen Gözüne Ne Oldu Bergen hayatı dendiği zaman akla gelen o malum hadise, yani şarkıcının yüzüne kezzap atılan hadise, 1982 yılında meydana geldi. Eşi, yüzüne kezzap attı ve bunun üzerine iki gözü de görme yetisini kaybetti.

Bergen’in gözü neden kör oldu?

Bir süre sahnelere ara veren ancak geri döndükten sonra 1982 yılında İzmir’de sahne aldığı sırada, eşi Halis Serbest’in azmettirmesiyle yüzüne kezzap atılmıştır. Sahnede eşi tarafından yüzüne kezzap attırılan Bergen, bu olay sonucunda iki gözünü de kaybetmiştir.

Bergen oldu mu?

14 Ağustos 1989’u 15 Ağustos’a bağlayan gece, Pozantı, Adana’da boşandığı eşi tarafından kurşunlanarak öldürülen; 30 yıllık kısa yaşamına 6 long play, 11 kaset, 129 şarkı ve 1 video filmi sığdıran Bergen memleketi Mersin’e defnedildi.

Bergen nasıl vuruldu?

Eşinden şiddet gördüğü için ayrılan Bergen ‘in yüzüne, Halis Serbes’in azmettirmesiyle kezzap atıldı. Tek gözünü kaybeden sanatçının vücudunda da yanıklar meydana geldi. Binbir zorluklarla yeniden sahneye döndürülmeye ikna edilken ünlü sanatçı, eşi tarafından Adana’da öldürüldü.

Bergen’in mezarı neden kafeste?

BERGEN’İN MEZARI NEDEN KAFESTE? Kocası tarafından öldürülen şarkıcı Bergen’in mezarının kafes içinde olmasının nedeni iddiaya göre, kocası Halis Serbest, Bergen ‘i vurduktan sonra “Seni mezarında bile rahat bırakmayacağım” demesiydi. Bergen ‘in annesi, kızının mezarını saran kocaman bir kafes yaptırdı.

You might be interested:  Sanat Tarihi Ne Iş Yapar?

Bergen filminde kimler oynuyor?

Farah Zeynep Abdullah, Erdal Beşikçioğlu ve Tilbe Saran’ın başrolleri paylaşacağı filmde, ayrıca Ali Seçkiner Alıcı, Nergis Öztürk, Şebnem Sönmez, Ahmet Kayakesen, Nurcan Eren, Suzan Kardeş ve Arif Pişkin gibi ünlü oyuncular yer alacak.

Bergen ne zaman vefat etti?

‘ Bergen ‘ sadece 30 yıl yaşadı. Hayatını Halis’e duyduğu ‘ölümüne aşk’a adadı. Halis’in kıskançlık krizleri buna izin vermedi. Önce yüzüne kezzap atıp güzelliğini aldı elinden, sonra tek kurşunla hayatını.

Halis Serbest şimdi ne yapıyor?

Şarkıcı Bergen’e tarifsiz acılar yaşatan ve onu henüz 30 yaşındayken 6 kurşunla öldüren Halis Serbest ‘in Adana’da tekstil işi ile uğraştığı biliniyor.

Bergen kaç şarkısı var?

Kısa ömrüne 5 longplay, 11 kaset, 129 şarkı ve bir film sığdıran şarkıcı Bergen ‘in vefatının üzerinden 31 yıl geçti.

Bergen’in kimdir?

Bergen, 15 Temmuz 1959’da Mersin’de dünyaya geldi. Asıl adı, Belgin Sarılmışer’dir. Bergen ismini, sahne almaya başladıktan sonra, gazetede Norveç’in Bergen şehri ile ilgili bir habere denk geldikten sonra kullanmaya karar verdi. Annesi bazı kaynaklara göre ebe, bazı kaynaklara göre ise gazinoda çalışıyordu.

Bergen nerede doğdu?

Norveç’in Bergen şehri. Halis Serbest, ayrılığı sindiremedi. 31 Ekim 1982’de İzmir’de eşinin azmettirmesi sonucu Belgin Sarılmışer, kezzap saldırısıyla iki gözünü kaybetti, vücudunun büyük bir kısmı da yandı. Bir gözü, daha sonra görme yetisine kavuşurken diğer gözü tamamen kapandı.

Bergen kaç yaşında vefat etti?

1985 yılında plak yapımcısı Yaşar Kekeva’nın daveti ile İstanbul’a giderek ‘İnsan Severse’ adlı longplay’i çıkardı. Daha sonra 1986 yılının sonlarına doğru yaptığı ‘Acıların Kadını’ ile şöhrete kavuştu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *