Sanat Ve Sosyal Bilimler Programları Bölümü Ne Iş Yapar?

Sanat ve Sosyal Bilimler Programları mezunları için imkânları; hem özel sektörde, hem de kamusal alanda bulunuyor. Eğitim kurumları, medya şirketleri, basın-yayın, halkla ilişkiler, kültür ve sanat, bankacılık gibi alanlarında çalışma imkânları bulunuyor. Mezunlar ayrıca, akademik kariyer de yapabilirler.

 • Sanat ve Sosyal Bilimler Programları Bölümü Mezunu Ne İş Yapar? Bu bölüm mezunları; medya, gazetecilik, bankacılık, halkla ilişkiler alanlarında uzman olarak çalışabilir. Bankacılık ve ekonomi sektöründe yönetici olarak görev yapabilirler. Dış İşleri Bakanlığına bağlı kurum ve kuruluşlarında görev alabilirler.

Sanat ve Sosyal Bilimler Programları Nedir Sabancı?

Sanat ve Sosyal Bilimler Programlarında Sabancı Üniversitesi’nin bölümsüz üniversite modeli uygulanır. Sanat ve Sosyal Bilimler Programları; Siyaset Bilimi, Uluslararası Çalışmalar, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı, Kültürel Çalışmalar, Psikoloji ve Ekonomi olmak üzere yedi diploma programından oluşur.

Sosyal bilimler fakültesi mezunları ne iş yapar?

Bu bölümden mezun olanlar çeşitli kurumların işletmelerinde ve resmi kurum ve kuruluşların bilgi işlem merkezlerinin sistem geliştirme birimlerinde, proje geliştirme bölümlerinde, yazılım şirketlerinde ve danışmanlık bürolarında görev alabilmekte bu alanda iş imkanına sahip bulunmaktadırlar.

Sabancı Sanat ve Sosyal Bilimler mezunu ne iş yapar?

Bu bölüm 2020 itibariyle sadece İstanbul’da, Sabancı Üniversitesi’nde eğitim vermektedir: Sanat ve Sosyal Bilimler Programları Bölümü Mezunları Ne İş Yapar? Bu bölüm mezunları; medya, gazetecilik, bankacılık, halkla ilişkiler alanlarında uzman olarak çalışabilir.

You might be interested:  Bilim Sanat Merkezi Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

Yönetim Bilimleri nedir ne iş yapar?

Yönetim Bilimleri Programları Bölümü Mezunları Ne İş Yapar? Yönetim Bilimleri Programları mezunlarının, kamu veya özel sektördeki birçok kurumda idareci olarak çalışma şansları bulunuyor. Kurumların genellikle finansal yönetim, insan kaynakları ve satış-pazarlama birimleri mezunların çalışabilecekleri iş ortamlarıdır.

Beşeri Bilimler Fakültesi mezunu ne iş yapar?

– Liselerde öğretmenlik yapmakta; – Çeşitli bakanlıkların eğitim ve kültürle ilgili birimlerinde, – TRT ve basında, kamu kuruluşları ile özel kuruluşların eğitim, kültür, insan ilişkileri, planlama ve değerlendirmeyle ilgili birimlerinde de çalışma olanağı bulmaktadırlar.

Sosyal Bilimler Enstitüsü hangi bölümleri kapsar?

SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ

 • Arkeoloji Anabilim Dalı
 • Basın ve Yayın Anabilim Dalı
 • Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri A.B.D.
 • Gastronomi ve Mutfak Sanatları Anabilim Dalı
 • Görsel İletişim Tasarımı Anabilim Dalı
 • Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Anabilim Dalı
 • İktisat Anabilim Dalı

Sosyal bilimler lisesinde hangi bölümler var?

Sosyal bilimler alanında 14’ün üzerinde ana dal vardır. Popüler olanlar arasında Antropoloji, Arkeoloji, Ekonomi, Coğrafya, Tarih, Hukuk, Dilbilim, Politika, Psikoloji ve Sosyoloji bulunmaktadır.

Sabancı Üniversitesinde hangi bölümler var?

VIEW PROGRAMS

 • Bilgisayar Mühendisliği Lisans Programı
 • Ekonomi.
 • Elektronik Mühendisliği.
 • Endüstri Mühendisliği.
 • Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı
 • Malzeme Bilimi ve Nano Mühendislik.
 • Mekatronik Mühendisliği.
 • Moleküler Biyoloji, Genetik ve Biyomühendislik.

Siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler mezunları ne iş yapar?

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu bireyler için en önemli çalışma alanları arasında Dışişleri Bakanlığı gelmektedir ve bunun dışında diğer bakanlıklarda da kendilerine çalışma şansı bulabilirler. Mezun kişiler diplomat, danışman ve şirketlerde yönetici gibi unvanlara sahip olabilirler.

Sabancı Üniversitesi kaç para?

Sabancı Üniversitesi ‘nde eğitim-öğretim ücretlidir. 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında öğrenim ücreti KDV hariç 120.500 TL ‘dir.

You might be interested:  Grafik Tasarım Kursu Ne Işe Yarar?

Yönetim Bilişim Sistemleri okuyunca ne olur?

Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olan öğrenciler yönetim ve bilişim ayağında iş sahibi olabilirler. Yönetim alanında kendini geliştirmek isteyen kişiler ise İnsan Kaynakları Uzmanı, Proje Yöneticisi, Satış Yöneticisi, İş Analisti, Akademisyen vb. gibi unvanlarda görev yapabilir.

Yönetim Bilişim Sistemleri ataması var mı?

Yönetim Bilişim Sistemleri Mezunlarının Atanma Olasılığı Özel sektörde iş olanağının olduğu kadar KPSS ile atanma olasılığı da vardır. Ancak kontenjan sayısı şimdilik az olarak atamalar gerçekleşmektedir. Bu bölümü tercih edecek olan öğrencilerin bunu göz önünde bulundurarak tercihlerini yapması tavsiye edilmektedir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *