Excelde Pasta Grafik Nasıl Yapılır?

Excel

 1. Elektronik tablonuzda, pasta grafiğiniz için kullanılacak verileri seçin.
 2. Insert Pasta veya Halka Grafik Ekle’yi tıklatın ve ardından istediğiniz grafiği seçin.
 3. Grafiği tıklatın ve son dokunuşları eklemek için grafiğin yanındaki simgeleri tıklatın:

youtube.com

 • Excel’de Pasta Grafiği Nasıl Oluşturulur Excel’de bir pasta grafiği oluşturmak için önce elektronik tablonuzu Excel uygulamasıyla açın. Bu kılavuz için aşağıdaki elektronik tabloyu kullanacağız: E-tablonuzda, pasta grafiğinizde çizmek istediğiniz verileri seçin.

Excel tablolarına grafik nasıl eklenir?

Grafik oluşturma

 1. Görünüm menüsünde Yazdırma Düzeni’ne tıklayın.
 2. Ekle sekmesine tıklayın ve sonra Grafik ‘in yanındaki oka tıklayın.
 3. Bir grafik türüne tıklayın ve sonra eklemek istediğiniz grafiğe çift tıklayın.
 4. Excel ‘de, örnek verileri grafikte çizmek istediğiniz verilerle değiştirin.

Pasta dilimi grafik nedir?

Dairesel grafik (veya dilimli diyagram, sektör grafiği) (İngilizce: “pie chart”, ” pasta grafiği”), istatistik biliminde betimsel istatistik alanında kategorik (ya sırasal ölçekli ya da isimsel ölçekli) verileri görsel bir şekilde betimleyip özetlemek için hazırlanan; içindeki kategori dilimlerini orantısal olarak

Excelde kaynak veri silindiğinde grafikte hangisi meydana gelir?

Grafiği yaratmak için kullandığınız tablo verileri silindiğinde grafik silinmez; yalnızca grafiğin tüm verileri temizlenir.

You might be interested:  Excel De Grafik Nasıl Çizilir?

Excel çizgi grafik nasıl yapılır?

Örnek çalışma sayfası verilerini boş bir çalışma sayfasına kopyalayın veya çizgi grafikte çizdir etmek istediğiniz verileri içeren çalışma sayfasını açın. Çizgi grafikte çizim yapmak istediğiniz verileri seçin. Ekle sekmesinin Grafikler grubunda Çizgi ‘yetıklayın. İşaretçileri olan çizgi ‘ye tıklayın.

Excel’de XY türü grafikleri nerede kullanırsınız?

Microsoft Office Excel 2003 ve önceki Excel sürümlerinde şu adımları izleyin: Ekle menüsünde Grafik ‘i tıklatın. Grafik Sihirbazı – Adım 1 / 4 – Grafik Türü iletişim kutusunda, Standart Türler sekmesini tıklatın. Grafik türü altında, XY (Dağılım) seçeneğini ve sonra da İleri’yi tıklatın.

Excel programında hazırladığınız tablolarda grafik oluşturmak istediğiniz de aşağıdaki hangi klavye kısayolunu kullanmanız gerekir?

Çalışma düzeninde bir Excel çalışmak (örneğin, veri etiketleri eklemek veya düzende değişiklikler yapmak) için, önce grafiği seçmeniz gerekir.

 1. Grafik adını duyana kadar Ctrl+F6 tuşlarına basın.
 2. İstediğiniz grafiğin adını duyduğunuzda Enter tuşuna basın.

Pasta daire dilimi grafiğinde yüzde neyi ifade etmektedir?

Sunumlar ve ofislerde yaygın olarak kullanılan Pasta Grafikler, bir daireyi orantılı bölümlere bölerek, kategoriler arasında oranlar ve yüzdeler göstermeye yardımcı olur. Her bir yay uzunluğu her bir kategorinin bir oranını temsil ederken, tam daire % 100’e eşit olan tüm verilerin toplamını temsil eder.

Pasta pasta grafiği nasıl yapılır?

Word

 1. Ekleme > Grafik ‘i tıklatın.
 2. Pasta ‘yı tıklatın ve ardından istediğiniz pasta grafiği çift tıklatın.
 3. Görünen elektronik tabloda, yer tutucu verilerini kendi bilgilerinizle değiştirin.
 4. Bitirdiğinizde, elektronik tabloyu kapatın.
 5. Grafiği tıklatın ve son dokunuşları eklemek için grafiğin yanındaki simgeleri tıklatın:

Pasta dilimi tekniği nedir?

Pasta Dilimi (Grafiği) Tekniği işlevsel olmayan, bilişsel açıdan çarpıtılmış düşünce ve inançları in- celemede yaygın biçimde kullanılan pek çok bilişsel teknikten bir tanesidir.

You might be interested:  Sanat Tarihinden Ne Olunur?

Excel’de herhangi bir grafiğe seri eklemek için hangi düğmeden yararlanılır?

Grafik sayfasında yer alan bir grafiğe veri serisi ekleme Grafik Tasarımı sekmesinde Verileri Seç’e tıklayın. Grafiğin kaynak verilerini içeren çalışma sayfasında Veri Kaynağı Seç iletişim kutusu kaybolur.

Excel grafik gösterge nedir?

Çoğu grafikte, okuyucuların grafikli verileri anlarına yardımcı olmak için bir gösterge türü kullanılır. Yeni grafik ekleyebilirsiniz Excel, aynı anda grafik için bir gösterge de otomatik olarak oluşturulur. Grafikten el ile kaldırılmışsa grafikte eksik gösterge olabilir, ancak eksik göstergeyi de geri alabilirsiniz.

Grafik nasıl silinir?

Grafik silme

 1. Grafiği vurgulamak için grafiğin çerçevesinin kenarına tıklayın.
 2. Giriş sekmesinin Düzenleme grubunda Temizle veTemizle’>tıklayın. İpucu: Daha hızlı sonuçlar için, klavyenizde Delete tuşuna da basabilirsiniz.

Excel’de nasıl sütun grafiği yapılır?

Sütun grafiği oluşturmak için şu adımları izleyin: E-posta iletisinde, Grafik Ekle’>tıklayın. Grafik Ekle iletişim kutusunda Sütun seçeneğine tıklayın,istediğiniz sütun grafiği seçeneğini belirtin ve Tamam’a tıklayın. Excel bölme penceresinde açılır ve çalışma sayfasında örnek veriler görüntüler.

Birleşik grafik nasıl yapılır?

Grafik araçları’ nı görüntülemek için birleşik grafiğe dönüştürmek istediğiniz grafikte herhangi bir yeri tıklatın. Tasarım > grafik türünü değiştir. Tüm grafikler sekmesinde, birleşik ‘ i seçin ve ardından Kümelenmiş sütun – ikincil eksende çizgi grafiğini seçin.

Excel grafik türleri nedir?

En çok kullanılan Excel grafik türleri ise Sütun Grafik, Çizgi Grafik, Çubuk Grafik, Alan Grafik, Dağılım Grafik türleridir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *